Hollandiából kiszivárgott információk szerint 2012-ben már elképzelhatő, hogy érkezik a Microsoft legújabb operációs rendszere a Windows 8. A Windows Next-nek is nevezett termékről természetesen hivatalos adatok és bejelentés sincs, mindenesetre nehéz lesz túlszárnyalni a minden idők egyik legnagyobb Windows-os sikerének tűnő Windows 7-et. Annál is inkább, mivel az új rendszer várhatóan sokban el fog térni a mostani Windowsoktól. Sőt alapjaiban változhat meg, hiszen várhatóan szakít a lassan harmadik x-ét taposó BIOS-szal, és a sokkal fejlettebbnek és rugalmasabbnak tartott EFI-re tér át. Hogy mi minden újdonságot tartogat még a rendszer, az a jövő nagy kérdése. Mindenesetre ha az előbbihez hasonló nagy újításokat visznak végbe a fejlesztők, akkor csúfos bukás is lehet a vége, hiszen nem mindenki lesz hajlandó lecserélni a régi megszokott rendszerét egy talán nem is kompatibilis újra. Nem is beszélve arról a már tapasztalható tendenciáról, hogy egy-egy sikeres operációs rendszer után a következő verziók nem igazán muzsikáltak jól sem eladott mennyiségben, sem pedig a megelégedettség terén. Persze az is biztos, hogy a Microsoft most is megoldotta a kompatibilitás kérdését az XP móddal, és persze a viszonylag sikertelenebb szériákból is fogyott "néhény" millió darab
A jövőt persze nehéz megjósolni, de láthatóan a egyre több tablet-PC lát napvilágot, és egyre többen fedezik fel maguknak a benne rejlő lehetőségeket. Ez pedig azért érdekes, mert a mobiltelefonok mellett ez a szegmens az, ahol a legnagyobb előretörést produkálja az Apple melletti másik konkurens az Android is. Tehát van, és lesz hova erősítenie a Microsoftnak is, ha nem akar egyre erősebb konkurensekkel versengeni.
Érdekesség, hogy a Windows rendszerekből kifelé kacsingatók között találjuk az Orosz állami szektort is, ahol az amerikai kötöttséget is jelentő Windows-függést szeretnék megszüntetni egy saját Linux alapú rendszer létrehozásával! A bejelentést mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy az orosz állam, vagy ahhoz közeli cégek felvásároltá vagy többségi tulajdont szerztek több nagy szoftverfejlesztő vállalatban is mint például ALT Linux, a PingWin Software vagy a Mandriva fejlesztőcégében.