Nagyon szeretem használni a Wacom táblámat. Azonban sohasem hagyott nyugodni, hogy valyon mit rejt a kis készülék. Persze a Wacom oldalán el lehetett olvasni, hogy mit is tud egy ilyen lapka, azonban ahhoz még nem volt kedvem, hogy szétszereljek egy táblát. Most azonban úgy gondoltam, ennek is itt az ideje, így egy régi Wacom Pen Partner digitalizáló tábla érzékelőjét csempésztem ki a burkolat alól.
A jelenlegi érzékelők hasonlóan néznek ki, azonban nem csak tollra érzékenyek, hanem persze érintésre is (Wacom Bamboo Pen&Touch). A lapkákat számos helyen alkalmazzák, persze a hétköznapi ember számára csak összeszerelve érhető el. A Wacom azonban beszállít a Dell, FujitsuSiemens, Lenovo és egyéb gyártóknak, valamint a HTC és az Apple érintés-érzékelőinél is aktívan képviseli magát. Tehát elmondhatjuk azt, hogy ahol érintés- vagy tablet-technológiával találkozunk, a 99%-os biztonsággal a Wacom technológiája.
Azonban térjünk vissza, hogy hogyan is néz ki egy ilyen kis lapka. Így:
Nagy meglepetést persze nem okoz annak, aki ismeri a Wacom technológiáját, azonban érdekessége, hogy látjuk a kis "kifeszített" vezetékekekt, amely segítségével az eszköz érzékeli azt, hogy a toll hol is van, és mennyire nyomta rá a felhasználó a táblára. Míg a másik konkurens gyártók a technológiájukat úgy alakították ki, hogy a tolnak a kis hegye azonosítja önmagát, hogy hol is helyeszkedik el a felületen, a Wacom esetében a nagy felület azonosítja a kis tollhegyet. Így már érthető az is, hogy miért pontosabb a Wacom tábla, és persze egyben jobb is.