Fujitsu a rákgyógyításért

2010.09.22. 12:58 Codra

[caption id="attachment_812" align="alignright" width="211" caption="1 db PRIMERGY BX922 S2 penge"][/caption]

A Fujitsu és a Tokioi Egyetem fejlett tudományos-technikai kutatóközpontja (RCAST) bejelentették, hogy közösen készítettek szuperszámítógépes rendszert a rákos betegségek kiújulását és az áttétek kialakulását megelőző gyógyszerek fejlesztésének támogatására. Az új rendszer már 2010. augusztus 1-én üzembe állt. Az új gép fürtjét PRIMERGY BX922 S2 pengeszerverek alkotják, és 300 node-os rendszerrel áll a kutatók rendelkezésére. Mindegyik node két Intel Xeon X5650 processzort tartalmaz, így a teljes rendszer 600 CPU-val, összesen 38,3 teraflop (!) elméleti csúcsteljesítmény elérésére képes. (1 teraflop egybillió lebegőpontos művelet jelent másodpercenként.) A node-ok közötti kommunikációt irányító interconnect egység 4 GB/s átviteli sebességre képes InfiniBand QDR hálózati interfésze rendkívül gyors párhuzamos számításokat tesz lehetővé. Adattárolási szempontból a rendszer öt ETERNUS DX80 lemeztömbbel rendelkezik, ami 1 petabájt tényleges RAID6 kapacitást jelent.

 

[caption id="attachment_814" align="aligncenter" width="180" caption="PRIMERGY BX922 S2"][/caption]

 

[caption id="attachment_813" align="aligncenter" width="180" caption="A PRIMERGY BX922 S2 penge nyitva"][/caption]

A Tatsuhiko Kodama professzor irányításával zajló projekt úttörő módon kívánja felhasználni a számítógépes szimulációt a géntérképek készítése terén elért eredményeket hasznosító, génalapú antitest-gyógyszerek fejlesztéséhez. A projekt a klinikai kísérletek lebonyolítására és az új gyógyszerek gyakorlati alkalmazásának elősegítésére is kiterjed. Az RCAST módszertana szerint mintegy tízszer annyi számítást végeznek el, mint az egyszerűbb molekulák és fehérjék kölcsönhatását modellező, hagyományos IT-alapú gyógyszerfejlesztési szimulációknál. Ezért a kutatók olyan szuperszámítógépet kerestek, amely rövid időn belül képes nagy mennyiségű számítást végrehajtani. Így a kutatók arra számítanak hogy a korábbi 3-4 éves szimulációs folyamatot néhány hónapra képesek lesznek leredukálni, ami hatalmas előrelépést jelentene!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://codra.blog.hu/api/trackback/id/tr362988437

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
 
 
süti beállítások módosítása